Nova rubrika bloga „Od knjige do duše“ – Pitajte psihologa

 

 

Blog „Od knjige do duše“ uvodi novu rubriku – Pitajte psihologa. Saradnik na blogu je psiholog, Slobodan Pavlović koji će pisati poučne tekstove na raznorazne teme iz oblasti psihologije. Svi čitaoci bloga koji smatraju da im je potreban savet dovoljno je da pošalju pitanje na e-mail.

 

Ako želite da se Vaše pitanje objavi na blogu (birate da li će se objaviti anonimno ili potpisano), pitanje pošaljite na adresu odknjigedoduse@gmail.com

Ako želite da Vam psiholog odgovori lično na mejl ili ako želite da zakažete razgovor sa njim, pitanje pošaljite na adresu slobodanvgpo@gmail.com

Ova rubrika osmišljena je tako da pomogne svima onima kojima je pomoć potrebna, koji probleme potiskuju u sebi, a neodlučni su ili nisu u mogućnosti da potraže savet psihologa.

 

https://odknjigedoduse.com/category/psiholoski-kutak/

 

O psihologu:

Slobodan Pavlović rođen je u Velikom Gradištu gde je završio osnovnu i srednju školu. Zvanje „diplomirani psiholog“ stekao je na Odeljenju za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu 1995. godine. Profesionalnu karijeru započinje 1996. godine. Do sada je radio na poslovima školskog psihologa, zatim kao član stručnog tima centra za socijalni rad i kao vojni psiholog. Trenutno je zaposlen kao psiholog u Domu učenika poljoprivredne škole „Sonja Marinković“ Požarevac.

 

U dosadašnjem radu najviše se bavio problemima školskog neuspeha, teškoćama dece u adaptaciji na vrtić i školu, razvojnim karakteristikama dece predškolskog i školskog uzrasta, principima inkluzivnog obrazovanja, tokom opšteg psihofizičkog razvoja, adolescentnim krizama i poremećajima, porodičnim odnosima kao faktorom mentalnog zdravlja dece i mladih, procenom roditeljskih kapaciteta i podrškom roditeljima u kriznim situacijama.

Na sadašnjem radnom mestu pre svega se bavi unapređivanjem vaspitnih aktivnosti koje se realizuju u domu učenika, kao i savetodavnim radom sa adolescentima i roditeljima gde se kao najčešći problemi javljaju socijalni strahovi, depresivne i anksiozne reakcije, neželjeni oblici ponašanja (agresivni i impulsivni, pre svega), problemi sa zloupotrebom psihoaktivnih supstanci, dileme oko izbora škole i zanimanja i niska motivacija za školsko učenje, nedostatak socijalnih veština…

Dugogodišnji je član Interresorne komisije za procenu potrebe za dodatnom podrškom deci i učenicima.

 

 

Share on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter
error: Садржај је заштићен !!