Највећи овогодишњи ремонт је на угљеном БТД систему и почиње у другој половини маја. Завршен је ремонт Шестог БТО система, а у току је ремонт багера ERs710ј
Ремонт најдужег Шестог БТО система на копу „Дрмно“ завршен је током марта месеца. Акценат је стављен на багер SRs2000/32 (int.B3) где су главне активности биле на сређивању и подизању погонске спремности радног точка, тако да су отклоњени недостаци уочени у периоду између два ремонта.
Машинци и електричари већ су прешли на ново градилиште, на багер Ers 710 који је ове године ванредно у сложенијој оправци.
У Сектору планирања у току су завршне активности за припрему највећег овогодишњег ремонта, а то је угљени БТД систем. Подједнако су важни послови и на производњи угља и његовом лагеровању на депонијама термоелектрана како би било довољно резерви за рад блокова.

Горан Анђелић, управник Сектора машинског одржавања копа „Дрмно“ истиче да ће се у току априла урадити ремонт багера ERs710j, где је главна активност на подизању горње градње багера због санације аксијалног лежаја окрета.
Упоредо ће се обавити и остале планиране ремонтне активности на багеру. Анђелић наглашава да се ради и на санацији оштећења врха стреле на багеру EŠ6/45. Он додаје да се завршавају све неопходне набавке, допремања опреме, делова и механизације за другу половину маја када ће у оправку ући највећи број машина на ремонту БТД система.

У Сектору електроодржавања, је иста ситуација јер се истовремено са машинским оправкама раде и електро одржавање и санације делова и опреме. Завршене су електро оправке на Другом и Шестом БТО систему.
Тренутно смо на почетку ремонта багера ведричара типа ERS 710 на јаловини − каже Златковић, управник Сектора електроодржавања копа „Дрмно“ и додаје да машинска служба има веома захтевне послове замене лежаја који носи целу горњу градњу багера ведричара.
Наше активности базираће се претежно на обезбеђењу услова за рад машинске службе. Код издизања багера биће неопходно да развежемо, ослобимо од носача и припремимо каблове који напајају погоне доње градње, како би се направила дужинска резерва за потребно издизање горње градње. Остали послови обавиће се према претходно израђеним дефектажним листама и дијагностичким извештајима .
Поред редовних активности обављају се припреме за ремонт БТД угљеног система планиран за мај.
− Време трајања ремонта треба да буде усаглашено с планом производње, потребом термоелектрана за угљем и њиховим терминима за ремонте, као и потребама машинске, електро и рударске службе. Кренућемо са дијагностичким снимањима погона на свим машинама БТД система. Радимо план ремонта, сагледавамо послове који нису рађени или нису у потпуности завршени на прошлом ремонту. Многа дефектна стања уоче се тек када се расклопе уређаји и делови опреме – каже Златковић.
Прецизни термини
Оно што је важно код угљеног система је да су термини оправке веома прецизни и морају се поштовати због производње угља за потребе рада термоелектране – рекао је Златковић.
